_ _

Aktuality

Focení
2024-05-27 14:03:18
2024-05-22 13:15:44
Dětský den
2024-05-21 12:04:25
Výlet Kovozoo
2024-05-07 13:04:12
Výlet Slavkov
2024-05-07 12:54:32
Zápis dětí do MŠ
2024-04-25 12:16:46

Mateřská škola
Horní Němčí, okres Uherské Hradiště
Horní Němčí č.p. 98
PSČ 687 64

Provozní hodiny:
6:15- 16:00

Telefon:   

737 190 972
Email: mshorninemci@email.cz

» Udalosti-2018

Školní rok 2018-2019

 PRVNÍ MĚSÍC VE ŠKOLCE

V tomto roce máme v naší školičce zapsáno 18 dětí - 4 předškoláky a 14 malých dětí. Převaha malých dětí a několik ,, nováčků " potřebují ,, pomalý rozjezd."

V průběhu měsíce září si zvykáme na sebe, na různá pravidla, režim. Hrajeme si první společné hry. Poznáváme prostředí školky včetně kuchyně i sklepa, zahradu, okolí Mš, chodíme na vycházky po vesnici, do okolního lesa, navštívili jsme místní park, trnkový sad, dětské hřiště...

Dále jsme si nasbírali hříbky, trnky, šišky, oříšky, jablíčka, ze kterých jsme si s dětmi upekli štrůdl.

Tak jako každý rok nás navštívila paní logopedka Jana Fialová, aby zjistila jak jsme na tom s výslovností a na konci měsíce nás navštívil pan Hruška, který nás rozesmál legrační pohádkou ,, O KARKULCE. "

 

 

 CO SE UDÁLO V MĚSÍCI ŘÍJNU

Už jsme si na sebe zvykli a stávají se z nás kamarádi. Společně jsme si hráli na podzimního krále, lesní, stromové a listové skřítky, a taky jsme zaslechli co zpívá severák.

Počasí nám přálo, tak jsme mohli trávit více času na zahradě, chodit do lesa, chodit na delší vycházky po okolí vesnice - kde jsme si sbírali různé přírodniny - listy, šišky, klacíky, šípky..., ze kterých jsme vyráběli různé obrázky, skřítky, sovičky...

I tento měsíc k nám přijelo divadlo - "DIVADLO KVĚTINKA" - a zahrálo nám krásnou a poučnou pohádku o jitroceli.

Měli jsme vzácnou návštěvu ze ZŠ. Prváčci nám přišli ukázat aktovky a pochválit se co se učí a co už umí. Druháčci ty nám zase zahráli čtyři krásné pohádky. Děkujeme paním učitelkám Josefíkové a Končetíkové za velmi milou návštěvu.

 LISTOPAD

Zima už nám pomalu začíná, a tak bylo nutné lesním skřítkům ,,KŘEMÍLKOVI a VOCHOMŮRCE" pomoci se zazimováním zvířátek.

Požádali jsme děti a rodiče, zda by přiložili ruku k dílu. V podobě večerní akce 1. listopadu se děti a rodiče vydali pomoct zvířátkům např. ježkovi, sově, veverce, medvědovi, myšce, lišce i broučkům. Cesta byla hodně nebezpečná, ale děti byly velmi statečné a všichni cestu zvládly.

Dalším kulturní zážitek nás čekal 7. listopadu v Kulturním domě. Byl to koncert skupiny MARBO. Děti si zazpívaly, něco se přiučily a zatančily si i s dětmi ze ZŠ.

Taky jsme dostali pozvání na vystoupení dětí ZŠ u příležitosti ,,DNU LASKAVOSTI". Společně s klienty Charitního domu jsme mohli shlédnout divadlo žáků, hudební vystoupení, a taky jsme si všichni společně zazpívali a mohli jsme ochutnat malé dobroty, které přichystali žáci ZŠ.

PROSINEC

Po celý adventní čas jsme se pečlivě s dětmi připravovali na vánoce. Nejprve jsme v Mš přivítali Mikuláše, ale než k nám přišel děti ukázaly maminkám a tatínkům kratičkou besídku o Paní zimě, to ale nebylo všechno Paní zima potřebovala s přípravou zimy pomoct, a tak naši malí pomocníci neváhali a s rodiči ji pomohli připravit ten zimní čas. Jak byla práce dokonána, rozezněl se zvoneček, a už tu byl Mikuláš s andělem a i čert nás navštívil.

Advent pokračoval a my měli mnoho práce připravit stromeček, vyrobit přáníčka, naučit se vánoční písničku a taky si upéct cukroví. Mezi tím nám divadlo ,,KVĚTINKA" přijelo zahrát pohádku - Vánoční Příběh.

Vánoce se blíží, my jsme na ně připraveni, a už jen čekáme, zda nám Ježíšek pod ten náš školkovský stromeček nadělí nějaké dárečky.

LEDEN

Začátek nového roku nás dost potrápil. Po svátcích jsme se sešli 3. ledna, a to ve velmi malém počtu. Přišla k nám velká nemocnost a ta trvala celý leden. Ale i v malém počtu dětí jsme se zúčastnili divadla v Kulturním domě, které přijeli zahrát páni herci z Hradce Králové. Krásná pohádka s názvem ,,Devatero pohádek" nás všechny moc pobavila.

V Mš jsme s dětmi otevřeli téma ,,Masopust", kdy jsme si připoměli různé tradice, pekli koblihy, tancovali, vyráběli masky, pana Karnevala, Masopust, hráli různé hry na maškary. Toto téma nám vyvrcholí 14. února karnevalem.

ÚNOR

14. 2. 2019 jsme zakončili masopustní období karnevalem pro děti. Čekalo nás dopoledne plné zábavy, her, soutěží a tanců. Děti v maskách přivítali klauni, kteří je provázeli celým dopolednem. Na závěr masopustu masky čekala hostina. A taky jim tu masopust nechal i odměnu. Užili jsme si celé dopoledne společně s,,Hawajskou tanečnicí, hasičem, pirátem, kašpárkem, Patem a Matem, Batmankou,  Elzou, baletkou, mušketýrem, beruškou a kovbojem".

BŘEZEN

V březnu jsme s dětmi pomalu probudili jaro. Poznávali jsme jarní kytky, hledali jsme je při vycházkách, zpívaly jarní písničky, hráli si na jarní louku a  pátrali po kuchaři. Taky k nám přijelo divadlo ,,Květinka", které zahrálo dětem pohádku na dopravní téma.

Apríl se nám blíží, ale my ho oslavili trochu dříve. 25. 3. nám začal den v Mš od rána aprílově. Smáli jsme se, někdo přišel i aprílovsky oblečený, říkali jsme si vtipy, , schoval se nám ,,Aprílek"  a jeho kamarádi, které  jsme museli najít a rozesmát, čekali nás různé legrační hry, tance i aprílovská hostina. Aprílový den nám zakončil klaun a jeho ,,Balónková show".

DUBEN

Duben, měsíc úklidu a čištění. I my jsme se zapojili do akce ,,čistíme Horní Němčí". S dětmi jsme se snažili posbírat co nepatří do přírody. Pokusili jsme vyčistit cestu kolem konírny a cestu za humny.

I když nám moc počasí nepřálo, přece jsme našli slunné dny, kdy jsme mohli cestovat. Navštívili jsme místní les, kde si děti zkontrolovaly zda jim přes zimu zůstaly stát domečky pro lesní skřítky, poznávali jsme léčivé bylinky a pozorovali jak se všechno kolem nás probouzí do jara. Další dobrobružství nás čekalo u studánky Jalovec, kam jsme šli hledat čistou vodu. A našli jsme ji. Posledním výletem v tomto měsíci byla návštěva Kovozoo, kde byl pro děti připraven pestrý program.

Svátky jara ,,Velikonoce" jsme taky oslavili. Celý předvelikonoční týden jsme se řádně připravovali - učili jsme se básničku, malovali vajíčka a završením byla ,,Mrskačka", při které si děti vykoledovaly jarní ovečku.

KVĚTEN

Tento měsíc nám připravil chladné a deštivé počasí, které nám nedovolilo realizaci delších vycházek na drahy, do lesa, na ,,Lásky" atd. Ale nám to nevadí, my to zvládneme v červnu. I přesto jsme měli hodně práce s nácvikem představení pro maminky - ,,Žabky a Žabáci", které jsme maminkám i s dárečkem věnovali ke ,,Dni matek".

I když bylo chladno, vypravili jsme se na výlet. Počasí nám nedovolilo každoroční procházku po Zoo Lešná, tak jsme volily na poslední chvíli jinou alternativu - Terárium a skanzen Modrá a druhou polovinu výletu si děti užily ve Smajlíkově. Byl to zase trochu jiný výlet, ale děti si jej užily.

ČERVEN

Pomalu se blíží prázdniny, venku krásné počasí, tak jsme ho taky využili. Nejprve jsme na naší zahradě přivítali školáky ze druhé třídy. Ti si pro naše děti připravili pestrou zábavu v podobě plnění úkolů, kdy jsme zachraňovali zvířátka.

Vycházka na Hubertku s opékáním špekáčků nebyla jen obyčejná opékačka. Loupežník Rumcajs nás informoval, že v lese řádí medvěd. Tak jsme se vydali Rumcajsovi na pomoc vyhnat z lesa medvěda, který se do těchto končin zatoulal. Podařilo se a medvěd utekl.

Červen je pro nás měsíc loučení, kdy jsme se rouzloučili s našimi předškoláky, kteří nastoupí po prázdninách do školy. Rozloučili jsme se pohádkou a pasováním s MATĚJEM BOBČÍKEM, DAVIDEM JANČOU, ELIŠKOU ZÁLEŠÁKOVOU a VAVŘINCEM CHLUMSKÝM. Přejeme jim mnoho úspěchů ve školních lavicích.