» Události 2020-2021

Školní rok 2020-2021

V letošním roce jsme otevřeli druhou třídu, protože máme aktuálně zapsáno 31 dětí. Maximální kapacita školky je 34 dětí. Děti jsou rozděleny do tříd podle věku a je tak využito všech prostor MŠ na 100%.

Posílili jsme náš učitelský sbor o paní Mgr. Annu Surou, která se stala novou přítelkyní nám i dětem.

ZÁŘÍ

První týdny nového školního roku, byly v duchu seznamování s novými kamarády učiteli a prostorem, především pro naše nejmenší. Starší a zkušenější děti jim byly vstřícnými a ochotnými průvodci a pomocníky.

Hned 2.9.2020 druhý den nového školního roku děti čekalo překvapení v podobě Divadla v MŠ. Jednalo se o loutkové divadlo s enviromentální a poučnou tématikou. Děti představení bavilo a rády se zapojovaly písní i tancem.

Bohužel, tak jako na jaře, promluvila do našeho běžného rytmu pandemie COVID-19, která v letošním roce neumožňuje konání společenských akcí, jak v prostorách školy, tak mimo ni. Vstoupila v platnost přísnější hygienická pravidla a musíme být připraveni i na distanční výuky našich předškoláků.

Věřím, že společně s rodiči a dětmi nástrahy dnešní doby zvládneme. Snad se nám podaří ze všeho vyváznout a obrátíme zápory v klady. A při návratu k běžnému rytmu si vše lépe prožijeme a uvědomíme si větší radost ze života a drobností všedních dní.

ŘÍJEN

Již v říjnu jsme pocítili tlak pandemie. Přesto, že jsme se bránili zavírání mateřské školy, v týdnu před podzimními prázdninami navštěvovalo MŠ minimum dětí. Z těchto důvodů byla škola v období podzimních prázdnin mimo provoz. Přesto, že nemoc kroužila kolem, prozatím se nám nucená karanténa vyhnula.

LISTOPAD

Po návratu do školy se snažíme dětem nahradit slíbený HALOWEEN a plánujeme Mikulášské focení. Paní učitelky se snaží si pro děti chystat co nejzábavnější a nejpodnětnější program, který děti vtáhne a užijí si spoustu legrace a zábavy. Že se jim to daří, je vidět především na nově příchozích dětech, které pláčou při odchodu ze školky, ne při příchodu. :)

PROSINEC

Prosinec se nese v duchu adventu. Děti zapalují první svíčku na adventním věnci a chystají se na příchod Mikuláše. Budou tvořit přáníčka, ozdoby na stromeček, péct perníčky zpívad koledy. V posledním předvánočním týdnu se dočkají bohaté nadílky hraček pod stromečkem.

LEDEN

Oslavili jsme společně přelom roku 2021 a s důvěrou v lepší zítřky jsme se pustili do práce. V lednu proběhly diagnostiky školní zralosti a konzultace s rodiči o předškolní zralosti dětí. Děti si užívaly zimních radovánek. Pan Zlámal nám uspořádal projížďku na saních tažených koněm. Děti byly nadšené. Děkujeme. :)

ÚNOR

Mladší děti probíraly pohádková témata. Starší děti si v rámci orientace v čase společně vytvořily kalendář na celý rok a samy si naplánovaly téma SVĚT, kde jsme pomocí knih, atlasu, aktivit procestovali jednotlivé kontinenty. Vše vyvrcholilo KARNEVALEM, který byl úžasný, děti si přinesly originální masky a všichni jsme si to moc užili.

BŘEZEN

Z důvodu nařízení vlády došlo k plošnému uzavření mateřských škol. Tuto dobu jsme v naší mateřské škole využily a obec nám zařídila výměnu plynového kotle. Tímto obci děkujeme.

DUBEN

V dubnu se uskutečnil SBĚR ŽELEZNÉHO ŠROTU, který nám pomohli zorganizovat rodiče dětí. Děkujeme Všem občanům obce, kteří nám touto cestou přispěli. Díky nim se nám pro děti podařilo získat 10 856,-kč na hračky a knihy. Děkujeme!

KĚTEN

V květnu nám bylo, za přísných hygienických podmínek, dovoleno otevřít mateřskou školu pro děti předškolního ročníku.

ČERVEN

V červnu se podmínky začaly postupně uvolňovat. Školka byla otevřena pro všechny děti bez nutnosti testování. My jsme se snažili dohnat akce, které jsme měly v plánu. Děti prožily enviromentální týden Vandal u rybníka, završený vystoupením KOUZELNÍKA Jirky Hadaše. Jeli jsme na výlet do Zoo Lešná a ve čtvrtek 24.6.2021 jsme se společně rozloučili s našimi PŘEDŠKOLÁKY.

ČERVENEC

V červenci se budeme chladit u bazénku na školní zahradě...pořídíme si nový mlhovač a solární fontánku a užijeme si léto u vody.